
Den analoge panelmåler er et præcisionsinstrument til jævnstrømsmålinger og har en følsomhed på 50 µA i en kompakt ramme på 60 x 47 mm.
Brug den i elektroniske instrumenter, tavler og køretøjer for at overvåge strømflowet præcist. Den har en nuljustering, så du altid får præcise målinger. Med en nøjagtighed på klasse 2.5 giver denne måler pålidelig ydelse til forskellige applikationer.
| Mærke | Hope Sun |
| Model | AIM60005 |
| Interne modstand | 0 Ω |
| Primærfarver | Sort |
| Ekstra farver | hvid |
| Dybt af produktet | 37,3 mm |
| Hoogte van het product vertaalt naar informele Deens zou zijn: "Højden på produktet." | 47 mm |
| Breedte van het product | 60,5 mm |
| Vægt Produkt | 50 g |
| Skrifttype display | analog |
| DC-indgangsspænding | 75 V jævnstrøm |
| Maksimal strøm måling | The text "0 mA" doesn't contain any words to be translated, as it seems to refer to a measurement of electrical current in milliamperes. So, it remains "0 mA" in Danish as well. |
| Nøjagtighedsklasse | 2,5 |
| Skriv strøm | DC |
| Bevægende skyller | Ja |
| "Null justeringsskrue" | Ja |
| Materiale | PVC (polyvinylchlorid) |