
Oplev præcision og effektivitet med Diamantskærersættet, designet til optimal skæreydeevne. Hver skive i sættet er 150 mm og har et segmenteret design for bedre køling og mindre vibration under brug.
Ideel til at skære igennem beton, mursten og sten, disse diamantklinger sikrer hurtige og rene snit hver gang. De varmeresistente segmenter giver holdbarhed, selv under intensiv brug, hvilket gør dem til et pålideligt valg til enhver skæreopgave.
Med avanceret diamantteknologi tilbyder disse skiver en overlegen holdbarhed og ydeevne sammenlignet med traditionelle klinger. Uanset om du kaster dig over en boligrenovering eller et komplekst byggeprojekt, kan du regne med, at disse segmenter leverer uovertruffen præcision og hastighed.
| Mærke | Toolland |
| Model | BD12150 |
| Rotationshastighed | 13300 o/min |
| Primærfarver | Grå |
| Vægt Produkt | 350 g |
| Diameter enhed | 150 mm |
| Sprog i manualen | Nederlands, Engelsk, Fransk, Tysk, Polsk, Portugisisk, Spansk |
| Primære detaljerede farver | Metal |
| Antal stykker | 1 |
| Afslut | Diamant-pulverlakering |
| "Zaagtype" | "Dry zagen" |
| Maximale snelheid van zaagblad | 80 m/s |
| Skriv savklinge | The term “Gesegmenteerd” would be translated into informal Danish as "Segmenteret." |
| Sure, the translation of "Dikte blad" to Danish is "Tyk side." If you meant something else by "blad," please let me know! | 1 mm |
| Indre diameter | 22,23 mm |
| Segmenthøjde | 7 mm |
| Materiale | Stål |