
BLACKLIGHT SLIM LINE 36 W 120 cm PHILIPS - TLD36W108 er designet med lavtryks kviksølvdamp fluorescerende teknologi. Den indvendige pære er belagt med et fluorescerende pulver, der udsender langbølget UV-stråling, perfekt til luminescensstimulering.
Perfekt til at lyse mørke steder op, bliver det ofte brugt til ting som efterforskning af gerningssteder og opdagelse af forfalskninger. Dets effektivitet strækker sig også til scenebelysning og kunstinstallationer, hvor det er vigtigt at fremhæve visuelle effekter.
Med en stabil ydeevne og et slankt design sikrer denne lampe optimal fordeling af ultraviolet lys, alt imens den holder energiforbruget lavt. Den er 120 cm lang og passer fint ind i forskellige armaturer, hvilket giver både alsidighed og bekvemmelighed.
| Mærke | Philips |
| Model | LAMP40TBL/PH |
| Cap-base in Danish can be translated informally as "Cap-base." However, if you were looking for a translation of a specific text or concept related to "Cap-base," could you please provide more context? | G13 (medium bi-pin fluorescerende) |
| Pæreform | T26 (T 26mm) |
| Hovedapplikation | Sortlys blå |
| Livet med 50% fiaskoer (nom) | 15.000 timer |
| Brugstid (navn) | 12.000 timer |
| Farvekode | 108 (08 blyfrit glas) |
| Farvebetegnelse | Sortlys blå |
| LLMF 2000h vurderet | 10% |
| "LLMF 6000h vurderet" | 15% |
| Nominel effekt | Sure, here's the translation to Danish: 36 W |
| Lampestrøm | "0,44 A" |
| Kviksølv (Hg) indhold (nom) | 5,0 mg |
| UV-B/UV-A (IEC) | 0.2% |
| UV-A stråling 100 timer (IEC) | 9,5 W |
| Spænding | 0 V |