
Dette sæt indeholder 5 RFID-tokens på 13,56Mhz med en nøglering og en blå farve. Tokens er ikke kun genskrivbare, men også vandtætte, hvilket gør dem ideelle til adgangskontrol, identifikation og andre sikkerhedsapplikationer.
| Mærke | Opencircuit |
| Læs afstand | 0-10 cm |
| Farve | Blå |
| Materiale | Plast |
| Frekvens | 13,56 Hz |
| Længde | 35 mm |
| Bredde | 30 mm |
| Højde | 4 mm |
| Vægt | 5 g |