
Termisk krympeslange 2:1 - 3,5 mm - sort - 15 m - æske giver pålidelig beskyttelse til elektriske anvendelser og er super anvendelig, når du skal forbinde elektriske kabler, isolere loddepunkter og mærke kabler.
Røret beskytter metaldele mod korrosion og giver også beskyttelse til antenner og fiberoptikforbindelser. På grund af den tynde væg og fleksibiliteten kan krympeflexen nemt påføres, selv på svært tilgængelige steder.
Lavet af polyolefin, har krympeflexen en glat yderside og giver fremragende trækstyrke. Med en krympeforhold op til 50% kan du tilpasse flexen til forskellige størrelser, mens de brandhæmmende egenskaber og lave vandabsorption sørger for ekstra sikkerhed.
| Mærke | Velleman |
| Model | ST35BK-BX |
| Primærfarver | Sort |
| Dybt af produktet | 18 cm |
| Hoogte van het product vertaalt naar informele Deens zou zijn: "Højden på produktet." | 5,5 cm |
| Breedte van het product | 17 cm |
| Vægt Produkt | 196 g |
| Maximale bedrijfstemperatuur | 105 °C |
| Minimale bedrijfstemperatur | -55 °C |
| The text "Brandbaarheid" can be translated informally to Danish as "Brandbarhed". | UL 94 HB |
| Krympetemperatur | 90 °C |
| Krympningsforhold | 2.1 |
| Lengde krympeslange | Sure! Here's the translated text in Danish: "15 min." |
| Nominal diameter til krympning | 3 mm |
| Materiale | The text "Polyolefin" is a noun and does not require translation to Danish, as it is a specific chemical term. Therefore, it remains the same: Polyolefin |