
Thermisk krympeflex 3 mm - transparent - 50 stykker giver fantastisk ydeevne til forskellige elektriske formål. De er super alsidige og derfor perfekte til at forbinde elektriske kabler og isolere loddepunkter på modstande og kondensatorer.
De krympeflexer er perfekte til at markere og beskytte elektriske kabler og giver også korrosionsbeskyttelse til metalstænger eller -rør og antenner. Disse vandtætte versioner er endda velegnede til at forbinde fiberkabler.
Med en halogenfri, fleksibel og flammehæmmende konstruktion uden skadelige stoffer som Pb, Cd, Hg, Cr+6, PBB og PBDE, er de velegnede til brug i lukkede rum, hvor et sikkert miljø er nødvendigt, som for eksempel metroer, skyskrabere, offentlig transport og fragtskibe.
Voldoet aan UL 600V specificaties met F-markering voor gegarandeerde veiligheid en betrouwbaarheid in veeleisende omgivelser.
| Mærke | Velleman |
| Model | STB32C |
| Primærfarver | The translation of "transparant" to Danish is "gennemsigtig." |
| Ekstra farver | Sort |
| Vægt Produkt | 230 g |
| Diameter enhed | 3,20 mm |
| Maximale bedrijfstemperatuur | 125 °C |
| Forlængelse | 200 % |
| Antal stykker | 50 |
| The text "Brandbaarheid" can be translated informally to Danish as "Brandbarhed". | Sure! The text "V W 1" does not contain any words to translate, but if you meant the context or other text accompanying "V W 1," please provide more details, and I'd be happy to help with the translation! |
| Krympetemperatur | 90 °C |
| Radial krympningsforhold | 50 % |
| Lengde krympeslange | 1,2 m |
| Dielektrisk styrke i millimeter | 15 kV |
| The word "concentriciteit" doesn't directly translate to Danish as it's a Dutch term referring to "concentricity" in English, typically used in technical contexts. If you meant to translate the text around or about this word informally, please provide additional context or text. If "concentriciteit" is the only text you wish to translate as is, it remains the same since it's a specific term. | 65 % |
| Langsgående ændring | 5 % |
| Materiale | The text "Polyolefin" is a noun and does not require translation to Danish, as it is a specific chemical term. Therefore, it remains the same: Polyolefin |