Pololu 24V Step-Up spændingsregulator U3V50F24
Varenummer Pololu2569 Mærke Pololu Model 2569 Share Skrive en anmeldelse
Beskrivelse
24V step-up spændingsregulator U3V50F24. Disse boost (step-up) spændingsregulatorer genererer højere udgangsspændinger fra indgangsspændinger så lave som 2,9 V. De er switching regulatorer (også kaldet switched-mode strømforsyninger (SMPS) eller DC-til- DC-konvertere) og har en typisk effektivitet mellem 80% til 95%. Den tilgængelige udgangsstrøm er en funktion af indgangsspændingen, udgangsspændingen og effektiviteten (se afsnittet Typisk effektivitet og udgangsstrøm nedenfor), men indgangsstrømmen kan typisk være så høj som 5A.
Ejendomme
Brand information
Mærke Pololu
Model2569
Funktionalitet
Position Strøm regulator
Type af konvertering blive bedre
Forbindelsesdata
Indgangsspænding 2,9 V - 24 V
Udgangsspænding 24 V
Datablad
Nuværende 5 A
Effektivitet 80 % - 95 %
Chip U3V50F24
Kontroltype Skifter
Pololu
155 på eksternt lager
Leveret i 5 til 7 dage
Pololu 24V Step-Up spændingsregulator U3V50F24 Leveret i 5 til 7 dage € 42,60
Alternative produkter
Kundespørgsmål
kunde anmeldelser
Pololu 24V Step-Up spændingsregulator U3V50F24 Klik på en stjerne for at skrive din anmeldelse