
PLA er et stærkt, brugervenligt og højkvalitets PLA-filament, perfekt til 3D-print. Filamentet er en smule modificeret, så det bevarer de typiske egenskaber ved PLA, men er endnu stærkere og mindre sprødt. På grund af den lave krympningsfaktor vil PLA ikke deformere efter afkøling. Polymælkesyre er et biologisk nedbrydeligt plastmateriale lavet af vedvarende naturlige kilder og er et af de mest populære materialer til 3D-print.
| Mærke | Velleman |
| Model | PLA175R07 |
| Primærfarver | Rød |
| Ekstra farver | Sort |
| Breedte van het product | 5,5 cm |
| Vægt Produkt | 750 g |
| Diameter enhed | 20 cm |
| Antal stykker | 1 |
| Slagkraft per kvadratmeter | 7,5 kJ |
| Biologisk nedbrydeligt | Ja |
| Maksimal printtemperatur | 210 °C |
| Minimale printtemperatur | 180 °C |
| Soortelijk gewicht | 1,24 g/cm³ |
| The word "Haspel" does not need to be translated to Danish as it is already a Germanic word. However, if you're referring to something specific that should be translated or if there's additional context, please let me know. | Ja |
| Diameter af ledning | 1,75 mm |
| Materiale | Polymælkesyre (PLA) |
| Type tråd | PLA |