
Thermisk krympeslange 2:1 - 2,5 mm - sort - 15 m giver en alsidig løsning til at forbinde og isolere elektriske kabler. Den sørger ikke kun for en sikker afslutning af loddepunkter ved modstande og kondensatorer, men den tilbyder også mærkning og beskyttelse til kabler.
Med en fremragende krympningsgrad på 50% er disse krympeflex perfekte til at beskytte mod korrosion af metalstænger eller rør og til at beskytte antenner. Deres tynde vægge og fleksibilitet gør dem nemme at bruge, selv i trange rum.
Den polyolefin-rør, med sin glatte yderside, tilbyder overlegen trækstyrke, mens den brandhæmmende egenskab og begrænsede vandabsorption giver ekstra sikkerhed og holdbarhed. Disse vandtætte krympeflex er også ideelle til samling af fiberoptiske kabler.
| Mærke | Velleman |
| Model | ST25BK-BX |
| Primærfarver | Sort |
| Dybt af produktet | 18 cm |
| Hoogte van het product vertaalt naar informele Deens zou zijn: "Højden på produktet." | 5,5 cm |
| Breedte van het product | 17 cm |
| Vægt Produkt | 181 g |
| Maximale bedrijfstemperatuur | 105 °C |
| Minimale bedrijfstemperatur | -55 °C |
| The text "Brandbaarheid" can be translated informally to Danish as "Brandbarhed". | UL 94 HB |
| Krympetemperatur | 90 °C |
| Krympningsforhold | 2.1 |
| Lengde krympeslange | Sure! Here's the translated text in Danish: "15 min." |
| Nominal diameter til krympning | 2 mm |
| Materiale | The text "Polyolefin" is a noun and does not require translation to Danish, as it is a specific chemical term. Therefore, it remains the same: Polyolefin |