
4P Connectoren er omhyggeligt designet til at give problemfri tilslutning. Med vandtæt IP68-certificering sikrer den stærk performance i udfordrende omgivelser, hvilket gør den perfekt til udendørs LED-lamper, LED-skærme og servomotorer.
I stand til at understøtte 16A ved 230V, så det giver en pålidelig strøm til applikationer som værktøjsmaskiner, kontrolmålinger, procesteknologi og medicinsk udstyr. Den holdbare konstruktion sikrer lang levetid, ligesom en pålidelig bro over en travl flod.
| Mærke | Velleman |
| Model | CUI04 |
| "Aantal contacten" kan vertaald worden naar het Deens als "Antal kontakter". | 4 |
| The term "Isolatieweerstand" translates to "isolationsmodstand" in Danish. | > 100 MOhm |
| Arbejdstemperatur | -40 til 95 °C |
| Kontaktmodstand | < 5 mOhm |
| Draaddiameter | 0,5 - 2,5 mm² |
| Forbindelse af inderkabel | The term "schroefaansluiting" can be translated into Danish informally as "skrueforbindelse." |
| Nomineret. Intet problem. | Maks. 320 V |
| Nominale strøm | 16 A @ 55 °C |
| Mekanisk virkning | Mere end 200 tilslutningscyklusser |
| IP-beskyttelsesgrad | IP68 (efter tilslutning) |
| For kabeldiameter | 5 - 7,4 mm |
| Ontvlambaarhed | UL94-V2 |