
Brandvertragende behuizing - lichtgrijs met zwarte eindpanelen 225 x 165 x 40mm. Ideaal voor instrumentatie en telecommunicatieapparatuur.
Gegoten i slagfast ABS. Designet af disse huse består af to dele med en tand-og-rille forbindelse mellem øverste og nederste del og specielt designede endestykker i ABS.
Afwerking er i højeste kvalitet: overfladen på både toppen og bunden er ridsefast og har en let struktur. Der er lavet slidser til vertikal montering af PCB'er, og G700-serien har bolte, så panelerne og låget kan skrues godt fast. Alle kabinetter i denne serie leveres med fire gummifødder, undtagen G738.
| Mærke | Gainta |
| Model | G747 |
| Primærfarver | Grå, Sort |
| Dybt af produktet | 40 mm |
| Hoogte van het product vertaalt naar informele Deens zou zijn: "Højden på produktet." | 165 mm |
| Breedte van het product | 225 mm |
| Vægt Produkt | 318,5 g |
| Skriv montage | The word "Verticaal" is Dutch and translates to "vertikal" in Danish if referring to the orientation (vertical) itself. However, if "Verticaal" pertains to a specific subject, brand name, or context, additional information would be necessary to provide a precise translation. Let me know if you need further assistance! |
| Primære detaljerede farver | Lysgrå |
| Materiale | Brandhæmmende ABS |