
PEREL ventilatorvarmeren leverer kraftig varme med sin kapacitet på 2000 W, hvilket gør den perfekt til steder som værksteder og garager.
Udstyret med tre varmeniveauer, en ventilatorfunktion og en termostat, giver det fleksibel temperaturkontrol til forskellige miljøer. Overophedningsbeskyttelsesfunktionen sikrer sikkerhed ved automatisk at slukke for enheden, hvis den bliver for varm.
Et praktisk placeret håndtag på toppen gør det nemt at flytte rundt på, så du kan tage det med dig, hvor der er brug for ekstra varme.
Denne enhed har en IP X4-certificering, hvilket gør den stænktæt og mere pålidelig under barske forhold.
| Mærke | Perel |
| Model | TC78069N |
| Primærfarver | Rød |
| Ekstra farver | Sort |
| Dybt af produktet | 200 mm |
| Hoogte van het product vertaalt naar informele Deens zou zijn: "Højden på produktet." | 315 mm |
| Breedte van het product | 215 mm |
| Vægt Produkt | 3,6 kg |
| IP-værdi | Sure, could you please provide the text you want translated to Danish? |
| Brugssted | Kun alleen binnen |
| Med håndtagene | Ja |
| Sprog i manualen | Nederlands, Engelsk, Fransk, Tysk, Polsk, Portugisisk, Spansk |
| Sure, here's the translation to Danish in an informal tone: Form | The Danish translation for the word "Kubus" is "Kube." Let me know if you meant to translate a different text or need further assistance! |
| Ingangsfrequentie område | 50 Hz |
| Stroomforbrug strømstyrke | 2000 W |
| Visning | ingen |
| Skriv montage | The text "Voet,Vrijstaand" is in Dutch and doesn't form a complete sentence but consists of individual words. Here is the translation into informal Danish:"Fod, fritstående" |
| Ekstra materiale | PP (polypropylen), PA (polyamid), PC (polycarbonat) |
| EPREL-identifikationskode | 2497942 |
| Skriv stiktypen. | Type E/F (Frankrig/Tyskland) |
| Energiklasse | D |
| "Længde på ledningen" | Sure! Here's the translation:"1,5 m" |
| Here you go: Timer | ingen |
| Kabel inkluderet | Ja |
| Ventilator funktion | Ja |
| Med fjernbetjening | ingen |
| Skriv kontaktperson | The translation of "Tuimelschakelaar" to Danish is "vippekontakt." |
| Elektrisk beskyttelse | Overophedning |
| Energibesparelse | Ja |
| The translation of "Energiebron" to Danish is "Energikilde." | The translation of "Elektriciteit" into informal Danish is "Strøm". |
| Varmindstillinger | 650 W, 1300 W, 2000 W |
| Maximalt opvarmningsvolumen | 82 m³ |
| Skriv kabel. | H05RN-F 3G1 (Translation not necessary as it appears to be a product code) |
| Termostat | Ja |
| "Met wielen" in Dutch translates informally to Danish as "Med hjul". | ingen |
| Skriv opvarmning | The term "Ventilator" can be informally translated to Danish as "Ventilator." However, if you mean to translate it in a casual context, you might just refer to it as "blæser" or "luftblæser," depending on the context. |
| Antal varmeindstillinger | 3 |
| Med monteringstilbehør | ingen |
| Ingangsspænding VAC | 230 V |
| Kold luft funktion | Ja |
| The text "Luchtuitgang" is Dutch, and it translates to "Luftudgang" in Danish. | 152 m³/h |
| Materiale | Stål |