
Reservepuntet til desoldeerpumpen er en præcisionslavet 2 mm spids, der er designet til effektiv fjernelse af loddetin fra elektroniske komponenter. Den holdbare konstruktion sikrer lang levetid, selv ved hyppig brug.
Fordelene inkluderer let fjernelse af lodning, nem tilslutning til din aflodningspumpe, og kompatibilitet med en lang række pumper. Dens størrelse på 2 mm gør det nemt at ramme præcist uden at beskadige sarte kredsløb.
Brug dette udskiftningstip til at opretholde gnidningsfri funktionalitet i reparationer og elektronisk vedligeholdelse, så hver aflodningsproces bliver hurtig, ren og effektiv.
| Mærke | Velleman |
| Model | BIT/DESOL3 |
| Primærfarver | Grå |
| Dybt af produktet | 0,75 cm |
| Hoogte van het product vertaalt naar informele Deens zou zijn: "Højden på produktet." | 5,5 cm |
| Breedte van het product | 4 cm |
| Vægt Produkt | 3,5 g |
| Primære detaljerede farver | Metal |
| Spids indvendig diameter | 2 mm |
| Materiale | Metal |