
Erfar fordelene ved et supert 3D-printmateriale med Tough PLA-filament i en livlig blå farve. Med en diameter på 1,75 mm (1/16") og en vægt på 750 g, leverer det her filament styrken fra ABS uden de sædvanlige ulemper.Tough PLA har samme høje slagfasthed som ABS, hvilket gør det ideelt til at printe robuste prototyper og tekniske modeller, uanset størrelsen. Printkvaliteten er konstant høj, som du er vant til fra Velleman.Dette filament minimerer vridning og krympning, problemer som ofte ses med ABS. Det er kompatibelt med forskellige 3D-printere og fungerer godt ved forskellige printtemperaturer, hvilket gør det til et alsidigt valg til diverse printprojekter.
| Mærke | Velleman |
| Model | PLA175BU07TG |
| Primærfarver | Blå |
| Ekstra farver | Sort |
| Breedte van het product | 5,5 cm |
| Vægt Produkt | 750 g |
| Diameter enhed | 20 cm |
| Antal stykker | 1 |
| Slagkraft per kvadratmeter | 29.8 kJ |
| Biologisk nedbrydeligt | ingen |
| Maksimal printtemperatur | 220°C |
| Minimale printtemperatur | 200 °C |
| Soortelijk gewicht | 1,21 g/cm³ |
| The word "Haspel" does not need to be translated to Danish as it is already a Germanic word. However, if you're referring to something specific that should be translated or if there's additional context, please let me know. | Ja |
| Diameter af ledning | 1,75 mm |
| Materiale | Polymælkesyre (PLA) |
| Type tråd | The tough part in translating "Tough PLA" to Danish informally depends on the context in which "Tough PLA" is used. Could you please provide more context or clarify whether "PLA" refers to a specific product or acronym? |