
Disse kabinetter er lavet af stærk mørkegrå ABS-plast og måler 90 x 50 x 24mm, og de er perfekte til at beskytte instrumenter og telekommunikationsudstyr. Det robuste materiale er flammehæmmende og opfylder UL94-VO specifikationerne for øget sikkerhed.
Den innovative todelte design har en not-og-fjeder forbindelse mellem de øverste og nederste sektioner for ekstra styrke. Matchende endestykker i samme materiale fuldender kabinettet og giver et ensartet udseende og fornemmelse.
Nyd ekstra beskyttelse med støv- og stænktæt forsegling, der overholder IP54-standarderne ifølge IEC529, så du får pålidelig ydeevne i udfordrende omgivelser.
Ridsefri overflader med en diskret teksturfinish holder kabinettets flotte udseende. Printplader (PCBs) kan monteres lodret ved hjælp af slots eller vandret med studs, hvilket giver fleksible installationsmuligheder.
| Mærke | Gainta |
| Model | G403 |
| Primærfarver | Grå |
| Dybt af produktet | 25 mm |
| Hoogte van het product vertaalt naar informele Deens zou zijn: "Højden på produktet." | 50 mm |
| Breedte van het product | 90 mm |
| Vægt Produkt | 38 g |
| IP-værdi | IP54 |
| Skriv montage | The word "Verticaal" is Dutch and translates to "vertikal" in Danish if referring to the orientation (vertical) itself. However, if "Verticaal" pertains to a specific subject, brand name, or context, additional information would be necessary to provide a precise translation. Let me know if you need further assistance! |
| Primære detaljerede farver | Lysgrå,Mørkegrå |
| Materiale | Brandhæmmende ABS |