
METALFILM RES. 1/4W 2K2 giver præcision og pålidelighed til forskellige elektroniske anvendelser, og sikrer optimal ydeevne hver gang.
Med en konstruktion af højkvalitets metalfilm tilbyder disse modstande enestående stabilitet under forskellige forhold.
Nyd den lave tolerance, minimering af variationer i modstandsværdier og en lav temperaturkoefficient, så der sikres minimal ændring med temperaturudsving.
Perfekt til små rum med en kompakt 1/4 watt rating og ideel til lydudstyr, computerenheder og detaljerede kredsløbsprojekter.
| Mærke | RB |
| Model | MA2K2 |
| Modstand | 0 Ω Modstandsfarvekodningsværktøj |
| Tolerance | 0 % |
| Primærfarver | Blå |
| Ekstra farver | Grå |
| Breedte van het product | 6,5 mm |
| Vægt Produkt | 0,28 g |
| Diameter enhed | 2,3 mm |
| Skriv montage | Printplade |
| Extra kleuren gedetailleerd" in Danish is "Ekstra farver detaljeret". | Metal |
| Maximale bedrijfstemperatuur | 155 °C |
| Minimale bedrijfstemperatur | -55 °C |
| Maximale virksomhedsspænding | The text "250 V" doesn't require translation, as it seems to refer to voltage, which is denoted the same way in Danish. If you have any other text around it that needs translation or context, please provide that. |
| Modstandsteknologi | Metalfilm |
| Strøm | 0 W |
| Materiale | Metal |