
WEERSTAND 25W 1E8 trådviklet modstand er en solid løsning til høj effekt applikationer. Den håndterer effektivt kontinuerlig effektspredning, samtidig med at den bevarer en kompakt form.
Modstanden er indkapslet i en anodiseret aluminium-køleplade, der sikrer optimal varmehåndtering, så den kan fungere under krævende forhold uden at overophedes.
Perfekt til højstrømskredsløb, det opretholder konsekvent ydeevne og pålidelighed.
| Mærke | RB |
| Model | RG1E8 |
| Modstand | 0 Ω Modstandsfarvekodningsværktøj |
| Primærfarver | Rød |
| Ekstra farver | Grå |
| Dybt af produktet | 27 mm |
| Hoogte van het product vertaalt naar informele Deens zou zijn: "Højden på produktet." | 15,5 mm |
| Breedte van het product | 47 mm |
| Vægt Produkt | The text "17 g" appears to be just a numerical value followed by a letter, which could represent "grams" in a context involving weight measurements. In Danish, the translation would simply be "17 g". The expression remains the same because "g" is universally understood as the abbreviation for grams. If you have a specific context or additional text you would like translated, please provide more details! |
| Skriv montage | The word "Schroef" is Dutch for "screw." In Danish, it would be "skrue." If you were referring to "Schroef" in a specific context or as part of a sentence, please provide more details for a more accurate translation. |
| Primære detaljerede farver | Køber |
| Extra kleuren gedetailleerd" in Danish is "Ekstra farver detaljeret". | Metallisk sølv |
| Tolerence (+/-) | 5 % |
| Dielektrisk styrke spændingsværdi VAC | The text "3000 V" doesn't seem to require translation because it appears to represent a numerical value followed by a unit of measurement, which is likely "volts." However, if you were referring to additional text or context not provided here, please share more details so I can help you with an accurate translation to Danish. |
| Minimum isolationsmodstand ved 500 VDC | 100 MΩ |
| Skattetrykmodstand | Delta R/R < ±1% + 0,05 ohm (overfladetemperatur op til maks. 350°C) |
| Overbelastning på kort sigt | delta R/R < ±2% + 0,05 ohm (100% effekt 5s) |
| Temperaturmodstandskoefficient (TCR) (+/-) | 200 ppm/°C |
| Strøm | 0 W |
| Materiale | Geanodiseret aluminium |