
Den WEERSTAND 25W 1K5 modstand håndterer effektivt høje effektbelastninger inden for en kompakt størrelse. Med en solid trådviklet konstruktion sikrer den holdbarhed og pålidelighed i krævende elektriske kredsløb.
Indkapslet i en anodiseret aluminium køleplade, er denne modstand super god til at sprede varme, så der er mindre risiko for overophedning, selv når den kører non-stop. Det her design gør den mere sikker og forlænger levetiden på komponenten.
Ideel til applikationer, der kræver stabil ydeevne under høje termiske forhold, som f.eks. audioforstærkere eller strømforsyningskredsløb, er WEERSTAND 25W 1K5 en pålidelig komponent til at opretholde systemets integritet.
| Mærke | RB |
| Model | RG1K5 |
| Modstand | 0 Ω Modstandsfarvekodningsværktøj |
| Primærfarver | Rød |
| Ekstra farver | Grå |
| Dybt af produktet | 27 mm |
| Hoogte van het product vertaalt naar informele Deens zou zijn: "Højden på produktet." | 15,5 mm |
| Breedte van het product | 47 mm |
| Vægt Produkt | The text "17 g" appears to be just a numerical value followed by a letter, which could represent "grams" in a context involving weight measurements. In Danish, the translation would simply be "17 g". The expression remains the same because "g" is universally understood as the abbreviation for grams. If you have a specific context or additional text you would like translated, please provide more details! |
| Skriv montage | The word "Schroef" is Dutch for "screw." In Danish, it would be "skrue." If you were referring to "Schroef" in a specific context or as part of a sentence, please provide more details for a more accurate translation. |
| Primære detaljerede farver | Køber |
| Extra kleuren gedetailleerd" in Danish is "Ekstra farver detaljeret". | Metallisk sølv |
| Tolerence (+/-) | 5 % |
| Dielektrisk styrke spændingsværdi VAC | The text "3000 V" doesn't seem to require translation because it appears to represent a numerical value followed by a unit of measurement, which is likely "volts." However, if you were referring to additional text or context not provided here, please share more details so I can help you with an accurate translation to Danish. |
| Minimum isolationsmodstand ved 500 VDC | 100 MΩ |
| Skattetrykmodstand | Delta R/R < ±1% + 0,05 ohm (overfladetemperatur op til maks. 350°C) |
| Overbelastning på kort sigt | delta R/R < ±2% + 0,05 ohm (100% effekt 5s) |
| Temperaturmodstandskoefficient (TCR) (+/-) | 200 ppm/°C |
| Strøm | 0 W |
| Materiale | Geanodiseret aluminium |