
Kompakt men robust, WEERSTAND 25W 22E trådviklede modstande er fremragende til kontinuerlig høj effektspredning. De er lavet til at klare hårde forhold og giver stabil ydeevne selv i krævende miljøer.
Indpakket i en anodiseret aluminium køleplade, maksimere modstanden effektivt varmeafgivelsen og sikrer optimal funktionalitet, selv ved intensiv brug. Denne holdbarhed gør den til en hjørnesten for pålideligt at håndtere termiske udfordringer i elektroniske kredsløb.
Uanset om det er i et industrielt miljø med høj risiko eller en vigtig hjemmebrug, så er WEERSTAND 25W 22E en trofast hjælper, der håndterer varme med præcision og robusthed.
| Mærke | RB |
| Model | RG22E0 |
| Modstand | 0 Ω Modstandsfarvekodningsværktøj |
| Primærfarver | Rød |
| Ekstra farver | Grå |
| Dybt af produktet | 27 mm |
| Hoogte van het product vertaalt naar informele Deens zou zijn: "Højden på produktet." | 15,5 mm |
| Breedte van het product | 47 mm |
| Vægt Produkt | The text "17 g" appears to be just a numerical value followed by a letter, which could represent "grams" in a context involving weight measurements. In Danish, the translation would simply be "17 g". The expression remains the same because "g" is universally understood as the abbreviation for grams. If you have a specific context or additional text you would like translated, please provide more details! |
| Skriv montage | The word "Schroef" is Dutch for "screw." In Danish, it would be "skrue." If you were referring to "Schroef" in a specific context or as part of a sentence, please provide more details for a more accurate translation. |
| Primære detaljerede farver | Køber |
| Extra kleuren gedetailleerd" in Danish is "Ekstra farver detaljeret". | Metallisk sølv |
| Tolerence (+/-) | 5 % |
| Dielektrisk styrke spændingsværdi VAC | The text "3000 V" doesn't seem to require translation because it appears to represent a numerical value followed by a unit of measurement, which is likely "volts." However, if you were referring to additional text or context not provided here, please share more details so I can help you with an accurate translation to Danish. |
| Minimum isolationsmodstand ved 500 VDC | 100 MΩ |
| Skattetrykmodstand | Delta R/R < ±1% + 0,05 ohm (overfladetemperatur op til maks. 350°C) |
| Overbelastning på kort sigt | delta R/R < ±2% + 0,05 ohm (100% effekt 5s) |
| Temperaturmodstandskoefficient (TCR) (+/-) | 200 ppm/°C |
| Strøm | 0 W |
| Materiale | Geanodiseret aluminium |