
WEERSTAND 25W 3E3 modstande giver stærk elektrisk ydeevne ved at klare 25 watt strøm i kompakte dimensioner. En anodiseret aluminium-køleplade omslutter modstanden for optimal termisk styring, hvilket sikrer pålidelig drift i krævende miljøer.
Funktionerne inkluderer fremragende termisk ledningsevne, modstandsdygtighed over for miljøfaktorer og høj pålidelighed under stressforhold. Disse modstande er perfekte til strømforsyningskredsløb, lydudstyr og belastningstest, og de tilbyder ensartet ydeevne og lang levetid.
| Mærke | RB |
| Model | RG3E3 |
| Modstand | 0 Ω Modstandsfarvekodningsværktøj |
| Primærfarver | Rød |
| Ekstra farver | Grå |
| Dybt af produktet | 27 mm |
| Hoogte van het product vertaalt naar informele Deens zou zijn: "Højden på produktet." | 15,5 mm |
| Breedte van het product | 47 mm |
| Vægt Produkt | The text "17 g" appears to be just a numerical value followed by a letter, which could represent "grams" in a context involving weight measurements. In Danish, the translation would simply be "17 g". The expression remains the same because "g" is universally understood as the abbreviation for grams. If you have a specific context or additional text you would like translated, please provide more details! |
| Skriv montage | The word "Schroef" is Dutch for "screw." In Danish, it would be "skrue." If you were referring to "Schroef" in a specific context or as part of a sentence, please provide more details for a more accurate translation. |
| Primære detaljerede farver | Køber |
| Extra kleuren gedetailleerd" in Danish is "Ekstra farver detaljeret". | Metallisk sølv |
| Tolerence (+/-) | 5 % |
| Dielektrisk styrke spændingsværdi VAC | The text "3000 V" doesn't seem to require translation because it appears to represent a numerical value followed by a unit of measurement, which is likely "volts." However, if you were referring to additional text or context not provided here, please share more details so I can help you with an accurate translation to Danish. |
| Minimum isolationsmodstand ved 500 VDC | 100 MΩ |
| Skattetrykmodstand | Delta R/R < ±1% + 0,05 ohm (overfladetemperatur op til maks. 350°C) |
| Overbelastning på kort sigt | delta R/R < ±2% + 0,05 ohm (100% effekt 5s) |
| Temperaturmodstandskoefficient (TCR) (+/-) | 200 ppm/°C |
| Strøm | 0 W |
| Materiale | Geanodiseret aluminium |