
Weerstand 50W 10E. Deze compacte gewikkelde weerstanden van 50W kunnen continu een hoog vermogen aan. Ze zijn in een geanodiseerd aluminium koelelement gegoten, zodat de hitte goed afgevoerd wordt.
Med en modstand på 10E tilbyder denne komponent en pålidelig løsning til spændingsregulering og strømbegrænsning i elektroniske kredsløb. Den robuste konstruktion sikrer optimale ydeevne under forskellige temperaturer og forhold.
Dankzij den avancerede viklemetode har modstanden en exceptionel holdbarhed og lang levetid, selv i krævende situationer. Det er perfekt til brug i industrielt udstyr, lydsystems og trykfølsomme applikationer.
| Mærke | RB |
| Model | RH10E0 |
| Modstand | 0 Ω Modstandsfarvekodningsværktøj |
| Primærfarver | Rød |
| Ekstra farver | Grå |
| Dybt af produktet | 29 mm |
| Hoogte van het product vertaalt naar informele Deens zou zijn: "Højden på produktet." | 15,5 mm |
| Breedte van het product | 70 mm |
| Vægt Produkt | 28 g |
| Skriv montage | The word "Schroef" is Dutch for "screw." In Danish, it would be "skrue." If you were referring to "Schroef" in a specific context or as part of a sentence, please provide more details for a more accurate translation. |
| Primære detaljerede farver | Køber |
| Extra kleuren gedetailleerd" in Danish is "Ekstra farver detaljeret". | Metallisk sølv |
| Tolerence (+/-) | 5 % |
| Dielektrisk styrke spændingsværdi VAC | The text "3000 V" doesn't seem to require translation because it appears to represent a numerical value followed by a unit of measurement, which is likely "volts." However, if you were referring to additional text or context not provided here, please share more details so I can help you with an accurate translation to Danish. |
| Minimum isolationsmodstand ved 500 VDC | 100 MΩ |
| Skattetrykmodstand | Delta R/R < ±1% + 0,05 ohm (overfladetemperatur op til maks. 350°C) |
| Overbelastning på kort sigt | delta R/R < ±2% + 0,05 ohm (100% effekt 5s) |
| Temperaturmodstandskoefficient (TCR) (+/-) | 200 ppm/°C |
| Strøm | 0 W |
| Materiale | Geanodiseret aluminium |