
WEERSTAND 50W 18E. Deze krachtige weerstanden kunnen zonder problemen continu 50W aan vermogen aan, zelfs in lastige omgevingen. Dankzij de gewikkelde structuur gaat er geen energie verloren.
Gemetalliseerd aluminium koelelement sikrer maksimal varmeafledning, hvilket er vigtigt for langvarig og pålidelig ydeevne. Denne robuste konstruktion gør dem perfekte til alle mulige situationer, hvor stabilitet og pålidelighed er nøgleordene.
Perfect voor gebruik in elektronische schakelingen waar constante vermogensverwerking nodig is, zoals in voedingen en audioversterkers. Deze weerstanden zijn als de stille, onzichtbare kracht achter je meest ambitieuze projecten.
| Mærke | RB |
| Model | RH18E0 |
| Modstand | 0 Ω Modstandsfarvekodningsværktøj |
| Primærfarver | Rød |
| Ekstra farver | Grå |
| Dybt af produktet | 29 mm |
| Hoogte van het product vertaalt naar informele Deens zou zijn: "Højden på produktet." | 15,5 mm |
| Breedte van het product | 70 mm |
| Vægt Produkt | 28 g |
| Skriv montage | The word "Schroef" is Dutch for "screw." In Danish, it would be "skrue." If you were referring to "Schroef" in a specific context or as part of a sentence, please provide more details for a more accurate translation. |
| Primære detaljerede farver | Køber |
| Extra kleuren gedetailleerd" in Danish is "Ekstra farver detaljeret". | Metallisk sølv |
| Tolerence (+/-) | 5 % |
| Dielektrisk styrke spændingsværdi VAC | The text "3000 V" doesn't seem to require translation because it appears to represent a numerical value followed by a unit of measurement, which is likely "volts." However, if you were referring to additional text or context not provided here, please share more details so I can help you with an accurate translation to Danish. |
| Minimum isolationsmodstand ved 500 VDC | 100 MΩ |
| Skattetrykmodstand | Delta R/R < ±1% + 0,05 ohm (overfladetemperatur op til maks. 350°C) |
| Overbelastning på kort sigt | delta R/R < ±2% + 0,05 ohm (100% effekt 5s) |
| Temperaturmodstandskoefficient (TCR) (+/-) | 200 ppm/°C |
| Strøm | 0 W |
| Materiale | Geanodiseret aluminium |