
Mød WEERSTAND 50W 2E2, en kompakt trådvindingsmodstand, der er designet til effektivt at håndtere en kontinuerlig høj effekt på 50 watt. Den er skabt til krævende applikationer og er indkapslet i en anodiseret aluminiumsvarmeafleder for maksimal varmeafledning, hvilket sikrer lang levetid og pålidelighed i enhver kredsløbsopsætning.
Nyd fordele som et solidt design til langvarig brug, forbedret varmehåndtering takket være den integrerede køleplade og fleksibilitet i forskellige elektroniske projekter. Ofte brugt i strømforsyninger, motorstyringer og lydudstyr gør dens evne til at bevare stabilitet selv under høj effekt den uundværlig.
| Mærke | RB |
| Model | RH2E2 |
| Modstand | 0 Ω Modstandsfarvekodningsværktøj |
| Primærfarver | Rød |
| Ekstra farver | Grå |
| Dybt af produktet | 29 mm |
| Hoogte van het product vertaalt naar informele Deens zou zijn: "Højden på produktet." | 15,5 mm |
| Breedte van het product | 70 mm |
| Vægt Produkt | 28 g |
| Skriv montage | The word "Schroef" is Dutch for "screw." In Danish, it would be "skrue." If you were referring to "Schroef" in a specific context or as part of a sentence, please provide more details for a more accurate translation. |
| Primære detaljerede farver | Køber |
| Extra kleuren gedetailleerd" in Danish is "Ekstra farver detaljeret". | Metallisk sølv |
| Tolerence (+/-) | 5 % |
| Dielektrisk styrke spændingsværdi VAC | The text "3000 V" doesn't seem to require translation because it appears to represent a numerical value followed by a unit of measurement, which is likely "volts." However, if you were referring to additional text or context not provided here, please share more details so I can help you with an accurate translation to Danish. |
| Minimum isolationsmodstand ved 500 VDC | 100 MΩ |
| Skattetrykmodstand | Delta R/R < ±1% + 0,05 ohm (overfladetemperatur op til maks. 350°C) |
| Overbelastning på kort sigt | delta R/R < ±2% + 0,05 ohm (100% effekt 5s) |
| Temperaturmodstandskoefficient (TCR) (+/-) | 200 ppm/°C |
| Strøm | 0 W |
| Materiale | Geanodiseret aluminium |