
Oplev enestående kraftstyring med disse WEERSTAND 50W 2E7 kompakte trådomviklede modstande. De er designet til kontinuerlige højstrømsapplikationer og håndterer og spreder varme uden besvær.
Modstandene er indkapslet i en anodiseret aluminium køleplade, hvilket forbedrer den termiske effektivitet og holdbarhed. Dette sikrer optimal ydeevne, selv under krævende forhold.
Anvendelser inkluderer strømforsyninger, motordrev og lydforstærkere. Deres holdbarhed og pålidelig varmehåndtering gør dem til et foretrukket valg til miljøer med høj belastning.
| Mærke | RB |
| Model | RH2E7 |
| Modstand | 0 Ω Modstandsfarvekodningsværktøj |
| Primærfarver | Rød |
| Ekstra farver | Grå |
| Dybt af produktet | 29 mm |
| Hoogte van het product vertaalt naar informele Deens zou zijn: "Højden på produktet." | 15,5 mm |
| Breedte van het product | 70 mm |
| Vægt Produkt | 28 g |
| Skriv montage | The word "Schroef" is Dutch for "screw." In Danish, it would be "skrue." If you were referring to "Schroef" in a specific context or as part of a sentence, please provide more details for a more accurate translation. |
| Primære detaljerede farver | Køber |
| Extra kleuren gedetailleerd" in Danish is "Ekstra farver detaljeret". | Metallisk sølv |
| Tolerence (+/-) | 5 % |
| Dielektrisk styrke spændingsværdi VAC | The text "3000 V" doesn't seem to require translation because it appears to represent a numerical value followed by a unit of measurement, which is likely "volts." However, if you were referring to additional text or context not provided here, please share more details so I can help you with an accurate translation to Danish. |
| Minimum isolationsmodstand ved 500 VDC | 100 MΩ |
| Skattetrykmodstand | Delta R/R < ±1% + 0,05 ohm (overfladetemperatur op til maks. 350°C) |
| Overbelastning på kort sigt | delta R/R < ±2% + 0,05 ohm (100% effekt 5s) |
| Temperaturmodstandskoefficient (TCR) (+/-) | 200 ppm/°C |
| Strøm | 0 W |
| Materiale | Geanodiseret aluminium |