
Mini RGB-forstærkeren/repeateren pifter din LED-lysoplevelse op ved at sikre levende farver og ensartet lysstyrke overalt. Den er kompakt og effektiv og lavet til at forlænge RGB LED-strip lys ved at forstærke signalet.
Fordele inkluderer forbedret lysensartethed, enkel installationsproces og energieffektiv ydeevne. Det er perfekt til både små opsætninger og store installationer, hvor det glat forstærker signalet over betydelige afstande uden tab af kvalitet.
Med sin robuste konstruktion understøtter den pålideligt forskellige lysforhold og giver en ny dimension til rum. Dens minimalistiske design sikrer, at den nemt integreres i ethvert belysningssystem, hvilket gør lysinstallationer lettere og mere kraftfulde.
| Mærke | Vellight |
| Model | CHLSC5 |
| Kabelens længde | 2 x 50 cm |
| Dimensioner | 40 x 13 x 8 mm |
| Ernæring | 5 - 24 VDC |
| PWM-frekvens | ± 125 Hz |
| vægt | Kg |
| Maks. belastning | 0 g |